willian-west-YpKiwlvhOpI-unsplash

Włoski Sąd Najwyższy uznał hodowlę konopi na własny użytek za legalną

Trend postrzegania konopi jako złowieszczej rośliny, powoli odchodzi w zapomnienie. Edukacja społeczna oparta na rzetelnych badaniach oraz postępujące legalizacje na całym świecie daje szansę na to, że i my w niedługim czasie zaczniemy korzystać w pełni legalnie z dobrodziejstw konopi.

Kolejnym państwem które dołączyło do grona sympatyków marihuany są Włochy. W grudniu Włoski Sąd Najwyższy uznał za legalne hodowanie konopi we własnych domostwach w celach osobistej konsumpcji. Toruje to drogę zwolennikom marihuany, by w pełni zalegalizować konopie we Włoszech.

Sprawa bezpośrednio dotyczyła mężczyzny który zawnioskował o uchylenie wyroku, w sprawie której oskarżony został o hodowlę dwóch roślin konopi. Zdaniem Sądu Najwyższego prowadzenie hodowli na własny użytek, szczególnie w przypadku gdy mamy do czynienia z tak małą ilością nie powinna być ścigana za pośrednictwem sądów. Najistotniejszym wydaje się również być punkt mówiący o nieściganiu osób prowadzących hodowle na własny użytek, gdy te zachowują umiar w zażywaniu konopi.

„Sąd otworzył drogę, teraz to zależy od nas” – powiedział Matteo Mantero, senator aktywnie popierający pełną legalizację konopi w kraju. Z kolei jeden z senatorów opozycji odgrażał się, że „anuluje absurdalny wyrok sądu” gdy tylko centroprawicowa koalicja dojdzie do władzy.

Włochy w dalszym ciągu nie uznają pełnej legalizacji konopi, jednak od 2016 roku mogą swobodnie zażywać „konopi lekkich”, a więc dobrze nam znanego suszu CBD w którym THC wynosi mniej niż 0,6%.

Miejmy nadzieję, że wyrok sądu jaki ostatnio zapadł jest początkiem wielkich zmian jakie nadejdą we Włoszech.

Źródło: https://internationalhighlife.com/italy-allows-citizens-grow-cannabis-home/

podziel się wpisem:

umów konsultację

Aby poznać szczegóły naszej oferty umów się na konsultację z naszym specjalistą!