roberto-valdivia-HrRm_V-V0sM-unsplash (1)

Wirginia powiedziała “tak” konopiom

W kwietniu 2020 r. Gubernator Wirginii Ralph Northam zatwierdził projekt dekryminalizacji zwykłego posiadania marihuany, który wejdzie w życie 1 lipca, jeśli Zgromadzenie Ogólne je zatwierdzi.

Nowe regulacje zmniejszają kary za posiadanie do pół uncji konopi, mają wynieść do 25 USD; poprzednio przepisy mogły prowadzić do nałożenia grzywny w wysokości 500 USD i 30 dni więzienia za ten sam czyn.

Northam podpisał ustawę wraz z wieloma innymi, mającymi na celu zreformowanie systemu wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. Według danych Virginia Criminal Sentencing Commission ponad 15 000 osób zostało skazanych w stanie za przestępstwo posiadania marihuany od lipca 2018 r. do czerwca 2019 r.

„Każdy mieszkaniec Wirginii zasługuje na dostęp do sprawiedliwego systemu sądownictwa karnego. Rachunki te zwalczają masowe uwięzienia, zwiększają wsparcie dla powracających obywateli i zapewniają tym, którzy spłacili dług wobec społeczeństwa, znaczącą drugą szansę. Dziękuję Zgromadzeniu Ogólnemu za współpracę z nami w budowaniu bardziej sprawiedliwej i integracyjnej Wspólnoty Narodów ”. – Northam w swoim oświadczeniu

Jenn Michelle Pedini, dyrektor ds. Rozwoju NORML, który pełni również funkcję dyrektora wykonawczego stanowej spółki zależnej Virginia NORML, powiedziała w oświadczeniu, że podpisanie ustawy przez Northama „zmienia opinię publiczną” – że konopie indyjskie powinny zostać zdekryminalizowane w państwie – „w porządek publiczny . ”

Ustawa wymaga, aby wszystkie poprzednie wyroki skazujące i akta dotyczące zwykłego posiadania były zapieczętowane, ale zawiera także przepisy wymagające kontroli pod względem nadużywania substancji i utraty przywilejów prowadzenia pojazdu dla nieletnich złapanych posiadających dowolną ilość marihuany.

Projekt ustawy wymaga również od sekretarzy rolnictwa i leśnictwa, finansów, zdrowia i zasobów ludzkich oraz bezpieczeństwa publicznego i bezpieczeństwa wewnętrznego do zwołania grupy roboczej w celu zbadania wpływu legalizacji używania konopi przez dorosłych. Zgodnie z prawem ten raport oparty na zaleceniach grupy roboczej musi zostać przedłożony Zgromadzeniu Ogólnemu i gubernatorowi do 30 listopada 2020 r.

podziel się wpisem:

kategorie wpisów

facebook

social media

umów konsultację

Aby poznać szczegóły naszej oferty umów się na konsultację z naszym specjalistą!