jacob-morrison--RO2DFPl7wE-unsplash

USA legalizuje marihuanę!

Komisja Kongresowa House Judiciary Committee, zagłosowała za przyjęciem ustawy Marijuana Opportunity Reinvestment and Expungement (MORE). Ustawa położy kres polityce antykonopnej na szczeblu federalnym usuwając cannabis z Ustawy o substancjach kontrolowanych.

Rewolucyjna ustawa pozwoli na uniewinnienie osób które odsiadują wyroki skazujące za m.in. posiadanie konopi. Ponadto osoby które taki wyrok będą mieć na swoim koncie, będą mogły liczyć na jego zatarcie dzięki czemu łatwiej będzie im uzyskać mieszkanie oraz pracę. Czynna aktywizacja osób pokrzywdzonych przez dotychczasowe prawo będzie finansowana m.in. z 5% podatku który rząd nałożył na produkty konopne. Z tego samego funduszu przedsiębiorcy działający w branży będą mogli uzyskiwać pomoc na rozwój swych działalności.

 „To się nigdy nie zdarzyło w historii naszego kraju, a to zasługa czasu i wysiłku, jaki ludzie włożyli w DECADES. Akt MORE zawiera wiele ważnych reform, które zawsze chcieliśmy zobaczyć na szczeblu federalnym. Nie tylko całkowicie usunie marihuanę z Ustawy o kontrolowanych substancjach, ale będzie również wymagać od sądów federalnych zniesienia wcześniejszych wyroków skazujących związanych z marihuaną, zapewnienia dotacji i finansowania społecznościom najbardziej poszkodowanym przez naszą nieudaną wojnę z konsumentami konopi indyjskich, a wreszcie zezwoli lekarzom powiązanym z Administracja Weteranów na polecanie jej weteranom ” – czytamy w poście Erika Altieri, dyrektora wykonawczego National Organization to Reform Marijuana Laws.

Usunięcie marihuany z grupy narkotyków w których występują również LSD i heroina, to milowy krok prawny który postawił rząd Stanów Zjednoczonych. Definiowanie konopi jako substancji podobnej do wyżej wymienionych było kolosalnym błędem który obecnie USA naprawia. Dzięki wprowadzeniu ustawy MORE, prężnie rozwijający się i przynoszący ogromne korzyści materialne rynek konopny znajdzie legalne wsparcie w administracji kraju, co z pewnością będzie miało również przełożenie na zmniejszenie się bezrobocia i wzrost wpływów do Skarbu Państwa z branży konopnej.

„To decriminalize and deschedule cannabis, to provide for reinvestment in certain persons adversely impacted by the War on Drugs, to provide for expungement of certain cannabis offenses, and for other purposes.” https://docs.house.gov/meetings/JU/JU00/20191120/110259/BILLS-1163884ih.pdf

podziel się wpisem:

kategorie wpisów

facebook

social media

umów konsultację

Aby poznać szczegóły naszej oferty umów się na konsultację z naszym specjalistą!