add-weed-tFkScFEdh7c-unsplash

Uniwersytet w Pittsburghu otrzyma 3 mln dolarów na badania nad zastosowaniem marihuany w medycynie

University of Pittsburgh rozpoczął współpracę z firmą Parallel, niegdyś istniejącą pod nawą Surterra Wellness, która zajmuje się konopiami indyjskimi w ramach 10-letniego programu badawczego dotyczącego medycznej marihuany. Firma dzięki swojej marce handlowej Goodblend, przekaże badaczom Pittsburgha 3 miliony dolarów grantów które pomogą w badaniach nad skutecznością konopi indyjskich w leczeniu chorób takich jak anemia sierpowatokrwinkowa, lęk i przewlekły, nieuleczalnego bólu.

Dziekan School of Medicine na University of Pittsburgh, Anantha Shekhar „widzi wielką wartość” w partnerstwie „dla mieszkańców Wspólnoty Narodów i nie tylko. ”

„Prawo stanu Pensylwania dotyczące medycznej marihuany podkreśla potrzebę rygorystycznych badań związanych ze stosowaniem medycznej marihuany. Uniwersytet w Pittsburgu odgrywa wiodącą rolę w prowadzeniu tych badań i nie możemy się doczekać poprawy bezpieczeństwa i skuteczności terapii konopiami indyjskimi poprzez naukowy rygor. Nacisk firmy Parallel na innowacje, jakość, bezpieczeństwo i spójność swoich produktów sprawia, że ​​są one idealnym partnerem dla programu badawczego ”. – podała Shekar w oświadczeniu

Program badawczy rozpocznie się od próby klinicznej dla pacjentów z anemią sierpowatokrwinkową. Badanie ma na celu ustalenie, jaką rolę mogą odegrać konopie indyjskie w leczeniu objawów choroby.

Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Kalifornijskim w Irvine, opublikowane w ostatnim czasie, sugeruje, że marihuana jest bezpiecznym i potencjalnie skutecznym sposobem leczenia przewlekłego bólu towarzyszącego chorobie. Należy przypomnieć, że dotychczas nie udało się opracować innej skutecznej terapii alternatywnej dla opioidów.

Uniwersytet w Pittsburghu jest jedną z ośmiu instytucji w Pensylwanii zatwierdzonych do prowadzenia badań klinicznych w ramach stanowego programu badań nad medyczną marihuaną.

„Pittsburgh University Partners with Cannabis Firm on 10-Year Research Program” https://www.ganjapreneur.com/pittsburgh-university-partners-with-cannabis-firm-on-10-year-research-program/

podziel się wpisem:

umów konsultację

Aby poznać szczegóły naszej oferty umów się na konsultację z naszym specjalistą!