University of Pittsburgh rozpoczął współpracę z firmą Parallel, niegdyś istniejącą pod nawą Surterra Wellness, która zajmuje się konopiami indyjskimi w ramach 10-letniego programu badawczego dotyczącego medycznej marihuany. Firma dzięki swojej marce handlowej Goodblend, przekaże badaczom Pittsburgha 3 miliony dolarów grantów które pomogą w badaniach nad skutecznością konopi indyjskich w leczeniu chorób takich jak anemia sierpowatokrwinkowa, lęk i przewlekły, nieuleczalnego bólu.
Dziekan School of Medicine na University of Pittsburgh, Anantha Shekhar „widzi wielką wartość” w partnerstwie „dla mieszkańców Wspólnoty Narodów i nie tylko. ”
„Prawo stanu Pensylwania dotyczące medycznej marihuany podkreśla potrzebę rygorystycznych badań związanych ze stosowaniem medycznej marihuany. Uniwersytet w Pittsburgu odgrywa wiodącą rolę w prowadzeniu tych badań i nie możemy się doczekać poprawy bezpieczeństwa i skuteczności terapii konopiami indyjskimi poprzez naukowy rygor. Nacisk firmy Parallel na innowacje, jakość, bezpieczeństwo i spójność swoich produktów sprawia, że są one idealnym partnerem dla programu badawczego ”. – podała Shekar w oświadczeniu
Program badawczy rozpocznie się od próby klinicznej dla pacjentów z anemią sierpowatokrwinkową. Badanie ma na celu ustalenie, jaką rolę mogą odegrać konopie indyjskie w leczeniu objawów choroby.
Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Kalifornijskim w Irvine, opublikowane w ostatnim czasie, sugeruje, że marihuana jest bezpiecznym i potencjalnie skutecznym sposobem leczenia przewlekłego bólu towarzyszącego chorobie. Należy przypomnieć, że dotychczas nie udało się opracować innej skutecznej terapii alternatywnej dla opioidów.
Uniwersytet w Pittsburghu jest jedną z ośmiu instytucji w Pensylwanii zatwierdzonych do prowadzenia badań klinicznych w ramach stanowego programu badań nad medyczną marihuaną.
„Pittsburgh University Partners with Cannabis Firm on 10-Year Research Program” https://www.ganjapreneur.com/pittsburgh-university-partners-with-cannabis-firm-on-10-year-research-program/