Hands Trim Cannabis Plant Marijuana Indoor Farm

Tysiące nowych miejsc pracy dzięki legalizacji konopi

Legalizacja marihuany nie przekłada się jedynie na łatwiejszy dostęp jaki powinni mieć pacjenci do potrzebnego leku, lecz ma również pozytywny i kolosalny wpływ na gospodarkę kraju. Najlepszym tego przykładem są Stany Zjednoczone. Ponad 243 700 obywateli USA znalazło zatrudnienie w sektorze konopnym. Raport opublikowany przez jeden z wiodących portali o tematyce konopnej – Leafly, dokładnie określa postęp jaki miał miejsce w przemyśle związanym z konopiami. Do stycznia 2020 roku prawie ćwierć miliona obywateli USA znalazło stałą pracę w sektorze konopnym na różnych jego szczeblach.

Największy wzrost rynku na przełomie ostatniej dekady miał miejsce w 2018  roku, kiedy to sektor ten rozrósł się o 65%. Kolejny rok nie był już tak udany. W 2019 rynek konopny zanotował 15% wzrost, jednak tym samym wygenerował 34 000 miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych. Branża konopna wciąż jest uznawana za najszybciej rozwijający się rynek któremu towarzyszy stały wzrost.

Autorzy raportu zauważyli kilka kwestii które miały istotny wpływ na rozwój rynku. Jako pierwszą uznają legalizację marihuany w stanie Massachusetts, po której rynek konopny zanotował wzrost o 333%, dając przy tym ponad 10 000 nowym stanowisk pracy. Kolejnym miejscem mającym wpływ na tak efektowny wzrost jest Floryda. To tam znajduje się najwięcej osób leczonych konopiami w Stanach Zjednoczonych. W związku z rozwojem branży, zatrudnienie znalazło już ponad 20 000 mieszkańców. Ogromnym rozwojem może poszczycić się również stan Oklahoma w którym wzrost w obrębie przemysłu konopnego wyniósł 221%. Dzięki tak potężnemu wzrostowi dochody płynące z konopi wzrosły trzykrotnie. Poradnie medyczne w Pensylwanii z kolei podwoiły sprzedaż oraz stworzyły tysiące nowych miejsc pracy. Przemysł konopny w Ohio odnotował wzrost o 273%.

Niektóre stany, które już od dłuższego czasu legalnie sprzedają konopie indyjskie – Colorado i Waszyngton, otworzyły swoje sklepy w już 2014 roku, lecz  dopiero teraz zauważają wzrost liczby miejsc pracy w branży. Tymczasem stany w których niedawno doszło do legalizacji, takie jak Floryda (konopie medyczne) i Nevada (konopie rekreacyjne), przeżywają boom na konopie indyjskie z zaskakującymi korzyściami.

„W okresie od stycznia 2017 r. do stycznia 2020 r. konopie indyjskie zasadniczo podwoiły liczbę miejsc pracy. Nie ma innej branży, która by się do tego zbliżyła” – zauważa Bruce Barcott, redaktor naczelny Leafly .

„Cannabis Jobs Report: Legal cannabis now supports 243,700 full-time American jobs” https://www.leafly.com/news/industry/243700-marijuana-jobs-how-many-in-america

podziel się wpisem:

kategorie wpisów

facebook

social media

umów konsultację

Aby poznać szczegóły naszej oferty umów się na konsultację z naszym specjalistą!