matheus-ferrero-yfmjALh1S6s-unsplash

Szkocja otwiera pierwszą klinikę konopną

Pacjenci cierpiący na przewlekły ból wkrótce będą mogli legalnie używać marihuany w celu leczenia swoich objawów.

Sapphire Medical Clinic, które latem ubiegłego roku otworzyło pierwszą brytyjską klinikę marihuany w Londynie, otwiera teraz pierwsze szkockie centrum konopi indyjskich. Ta nowoczesna klinika z siedzibą w Aberdeen pozwoli pacjentom odwiedzać lekarzy, którzy mają doświadczenie w używaniu marihuany w leczeniu objawów przewlekłego bólu.

„Jesteśmy dumni, że otwieramy pierwszą klinikę w Szkocji i już widzieliśmy, jak medyczna marihuana zmienia życie. Oznacza to, że pacjenci w Szkocji będą teraz mieli dostęp do światowej klasy ekspertów w zarządzaniu ich chorobą, którzy również posiadają wiedzę specjalistyczną w zakresie marihuany medycznej.” powiedział dr Mikael Sodergren, dyrektor zarządzający kliniki w wywiadzie dla Scottish Sun.

„Sapphire działa zgodnie z najwyższymi standardami zarządzania klinicznego, dzięki czemu pacjenci mogą być pewni, że każda recepta na marihuanę zostanie wykonana w ramach rygorystycznego i bezpiecznego procesu” – powiedział dr Michael Platt, główny lekarz przeciwbólowy w Sapphire w Aberdeen.

Po wielu latach batalii o zniesienie zakazu marihuany do celów medycznych w Wielkiej Brytanii, ostatecznie została zaakceptowana i zalegalizowana w 2018 roku. Od tej pory lekarze mogą swobodnie i legalnie przepisywać marihuanę medyczną. Niestety zgodnie z prawem obecnie obowiązującym, do wyboru mają jedynie dwa wyroby medyczne Sativex i Epidyolex stosowane zazwyczaj w leczeniu rzadkich rodzajów stwardnienia rozsianego i epilepsji. Pacjenci szukający innych form medycznej marihuany, borykający się z innymi chorobami zmuszeni są do zaopatrywania się u prywatnych sprzedawców lub importowania konopi z innych krajów. Publiczny system opieki zdrowotnej w Wielkiej Brytanii nie pokrywa kosztów zakupu marihuany pochodzącej z prywatnych źródeł, a wiele rodzin nie może sobie pozwolić na takie leczenie. Niedawne badanie wykazało, że 1,4 miliona mieszkańców Wielkiej Brytanii używa marihuany czarnorynkowej do zastosowania medycznego. Dr Platt powiedział Scottish Sun, że koszt marihuany może być „nieco wyższy” w nowej klinice, ale dodaje, że „pacjent będzie miał pewność, że każda recepta na marihuanę będzie gwarantować produkt medyczny o stałej, wysokiej jakości. A pacjenci będą mieli także dostęp do wspierającego i kompetentnego zespołu klinicznego. ”

Sapphire Medical Clinic jest już w ostatniej fazie procesu który ma umożliwić im legalne otwarcie swojej kliniki w Szkocji. Gdy już cały proces zakończy się pomyślnie, Szkoci będą mogli cieszyć się dobrodziejstwami konopi w legalny sposób wspierani wiedzą i doświadczeniem ekspertów z dziedziny medycyny konopnej.

„Marijuana to be legally prescribed in Scotland as first private cannabis clinic to open in Aberdeen ‘soon’” https://www.thescottishsun.co.uk/news/5279611/scotland-first-medical-cannabis-centre-aberdeen/

podziel się wpisem:

kategorie wpisów

facebook

social media

umów konsultację

Aby poznać szczegóły naszej oferty umów się na konsultację z naszym specjalistą!