Przechwytywanie21

Stan Illinois pokazuje, jak prawidłowo legalizować konopie

W stanie Illinois od 1 stycznia 2020 roku konopie indyjskie będą legalnymi roślinami do użytku rekreacyjnego. Na pochwałę zasługuję nie tylko sam fakt legalizacji, ale również tego w jaki sposób stan wychodzi naprzeciw przyszłym i obecnym użytkownikom konopi.

Na stronie internetowej miasta Chicago znajdziemy zakładkę Cannabis Facts Chicago w której nie tylko dowiemy się o nowych przepisach jakie wchodzą w życie z pierwszym dniem stycznia, ale również garść informacji o samym zażywaniu konopi, tak by każdy kto wcześniej nie miał z nimi styczności w bezpieczny sposób mógł ich wypróbować. „Poznaj swoją dawkę – marihuana wpływa na każdego inaczej. Idź powoli i poznaj swoje granice. Konopie indyjskie występują obecnie w wielu różnych odmianach i mogą być znacznie silniejsze niż myślisz” wskazówki dawane nowym użytkownikom pozwolą na właściwe korzystanie z dobrodziejstw konopi.

Film pochodzi z kanału YouTube Chicago Police

Stan nie ograniczył się jedynie do informacji na stronie internetowej, spotkań edukacyjnych o konopiach i spotach które możemy znaleźć w mieście. Policjanci miasta Chicago nagrali film instruktażowy w którym przedstawiają szczegółowo z czym wiąże się zmiana przepisów oraz co nowe prawo umożliwia obywatelom stanu, a umożliwia wiele. Każdy dorosły powyżej 21 roku życia będzie mógł legalnie nabyć marihuanę oraz posiadać przy sobie 30 gram suszu oraz 5 gram ekstraktu. Natomiast zakazana jest własna uprawa roślin do celów rekreacyjnych, wyjątkami są przypadki w których domowy plantator będzie miał wydane zaświadczenie pozwalający na hodowlę w celach medycznych. Stan zadbał o kontrolę jakości konopi które będą trafiały do konsumentów i zakazał handlu nimi poza dystrybucją w licencjonowanych sklepach. By użytkownicy w pełni mogli cieszyć się zaletami marihuany zakazał również zażywania jej w miejscach publicznych i pojazdach, tym samym sugerując pozostanie w zaciszu własnego domu w celu konsumpcji. Funkcjonariusze wyjaśnili jak należy przewozić konopie – muszą mieć specjalne pudełko i być poza zasięgiem dzieci. Niektórzy pracodawcy będą mogli umożliwić swoim pracownikom zażywanie konopi po uzyskaniu specjalnego zezwolenia.

podziel się wpisem:

kategorie wpisów

facebook

social media

umów konsultację

Aby poznać szczegóły naszej oferty umów się na konsultację z naszym specjalistą!