Rekordowa sprzedaż medycznej marihuany w Oklahomie

Aktualne analizy rynku wykazały, że Amerykanie na potęgę zwracają się ku marihuanie. Jak się okazuje, sięgają po nią głównie dlatego, by móc radzić sobie z niepokojem, stresem i nudą wywołaną przez pandemię. Najprężniej rozwija się rynek w Oklahomie.

W zeszłym miesiącu w aptekach konopnych w tym stanie sprzedano rekordową ilość konopi medycznych. Wynik zaskoczył wszystkich, a sprzedaż okazała się ponad 1,5 razy wyższa niż na czołowym rynku zbytu dla dorosłych w Illinois z kwietnia.

W ubiegłym tygodniu organy regulacyjne Illinois ogłosiły, że czteromiesięczny rynek Prairie State w branży produktów dla dorosłych osiągnął imponującą sprzedaż w wysokości 37 milionów dolarów, pokonując poprzednie dwa miesiące pomimo trwającej pandemii COVID-19. Choć liczby te są imponujące, bledną w porównaniu z przemysłem konopi indyjskich w Oklahomie, który stał się jednym z najsilniejszych rynków marihuany w kraju w ciągu niespełna dwóch lat. Podobnie jak wiele stanów, Oklahoma uznała punkty sprzedające medyczną marihuanę za niezbędne usługi podczas pandemii, pozwalając im tym samym kontynuować swoją działalność. Niektóre stany zgłosiły spadek sprzedaży po początkowym wzroście paniki, lecz pacjenci marihuany z Sooner State kontynuowali kupowanie chwastów przez cały kwiecień.

W zeszłym miesiącu mieszkańcy Oklahomy nabyli medyczną marihuanę o łącznej wartości 61,4 miliona dolarów, czyli prawie 217 dolarów na pacjenta. Oklahoma Tax Commission poinformowała, że ​​w kwietniu otrzymała prawie 9,8 miliona dolarów podatków stanowych, łącząc standardowy stanowy podatek od sprzedaży plus 7-procentowy podatek od marihuany. W marcu stan zebrał rekordowy przychód z podatku od marihuany w wysokości 7,8 miliona dolarów, ale przychody z kwietnia zmiażdżyły ten rekord aż o 25 procent.

Ogromny sukces przemysłu konopi indyjskich w Oklahomie jest w dużej mierze spowodowany bardzo postępowym charakterem zatwierdzonego przez wyborców prawa dotyczącego marihuany medycznej, które pozwala każdemu lekarzowi na zalecenie marihuany w leczeniu dosłownie każdego schorzenia. Od stycznia tego roku jedna na 13 dorosłych osób w Oklahomie jest objęta terapią z wykorzystaniem medycznej marihuany.

Źródło: Oklahoma Sold $61 Million Worth of Medical Pot Last Month Despite Quarantine” https://merryjane.com/news/oklahoma-sold-dollar61-million-worth-of-medical-pot-last-month-despite-quarantine

podziel się wpisem:

kategorie wpisów

facebook

social media

umów konsultację

Aby poznać szczegóły naszej oferty umów się na konsultację z naszym specjalistą!