rick-proctor-PGc9Vid8O24-unsplash

Przegląd badań dotyczących zbawiennego wpływu konopi w leczeniu nowotworów

Najbardziej znanymi kannabinoidami zawartymi w marihuanie są THC i CBD. Kannabinoidy mają zdolność do uśmierzania bólu, zmniejszania reakcji zapalnej oraz do wielu, wielu innych funkcji leczniczych w naszym organizmie. Przeprowadzone badania na poziomie laboratoryjnym i klinicznym udowodniły, że kannabinoidy mogą przynosić korzyści w walce z rakiem oraz efektami ubocznymi dostępnych chemioterapii. W badaniach laboratoryjnych wykazano, ze konopie niszczą komórki nowotworowe.

Badania laboratoryjne na szczurach i myszach wykazały zahamowanie wzrostu guza poprzez śmierć komórek i blokowanie ich podziału oraz hamowanie rozwoju naczyń krwionośnych niezbędnych do wzrostu guza. Badania potwierdziły, że kannabinoidy mogą niszczyć komórki nowotworowe, jednocześnie chroniąc zdrowe komórki organizmu. Badania na myszach udowodniły, że kannabinoidy nie tylko chronią przed wystąpieniem zapalenia jelita grubego ale również obniżają ryzyko wystąpienia nowotworu jelita grubego. Badania prowadzone nad przeciwnowotworowym działaniem THC wykazały, że niszczy ono komórki raka. Dowiedziono, że THC niszczy komórki raka wątroby u myszy oraz oddziałuje na niedrobnokomórkowego raka płuc oraz komórki raka piersi…

Przytoczyliśmy tylko kilka przykładów badań w których konopie pokazały siłę jaka się w nich znajduje. Oto spis badań naukowych które przeprowadzone były pod kątem zastosowania konopi w terapiach różnych rodzajów nowotworów.

Wpływ kannabinoidów na komórki nowotworowe

Nowotwór jelita grubego:

Nowotwór tarczycy

Czerniak

Białaczka

Chłoniak

Rak prostaty

Nowotwór płuc

Nowotwór piersi

Nowotwór mózgu

Nowotwór macicy i jąder

podziel się wpisem:

umów konsultację

Aby poznać szczegóły naszej oferty umów się na konsultację z naszym specjalistą!