alexander-krivitskiy-6GmVt60qwlY-unsplash

Marihuana i seks

Regularne używanie konopi indyjskich, wpływa na życie seksualne kobiet. Wyniki pierwszego tego rodzaju badania opublikowano w zeszłym miesiącu w czasopiśmie Sexual Medicine. W trakcie badań ustalono, że kobiety, które regularnie używają konopi indyjskich, doświadczają wyższego poziomu satysfakcji seksualnej. Mają lepsze orgazmy, odczuwają większe pobudzenie i ogólnie znacznie większą satysfakcję seksualną. Badanie jest pierwszym tego rodzaju, w którym zastosowano zwalidowany kwestionariusz do oceny związku między funkcjami seksualnymi kobiet a aspektami używania konopi indyjskich.

W badaniu wzięło udział 452 kobiety w wieku od 30 do 49 lat, wśród których 72,8% regularnie używało konopi indyjskich więcej niż sześć razy w tygodniu. Większość kobiet (81,6 procent) była w związku, a 46,7 procent uczestniczek zwykle spożywało konopie indyjskie paląc kwiat.

W badaniu wykorzystano wskaźnik funkcji seksualnych kobiet. Kobiety, które zadeklarowały większe spożycie konopi indyjskich, zgłosiły wyższe wyniki FSFI. Ponadto kobiety, które zwiększyły spożycie tylko o jedno użycie na tydzień, zgłosiły wzrost całkowitego FSFI, w tym w kwestii pożądania, pobudzenia, orgazmu i satysfakcji.

Naukowcy zauważyli, że z każdym dodatkowym tygodniowym wzrostem w konsumpcji konopi,  prawdopodobieństwo zgłaszania dysfunkcji seksualnych u kobiet spadało o 21 procent. Badanie wykazało, że wpływu na funkcje seksualne nie miały ani metoda konsumpcji, ani rodzaj spożywanej konopi.

Zdaniem autorów badania „dokładne mechanizmy, dzięki którym konopie mogą zwiększać funkcje seksualne u kobiet, są nieznane”, lecz można zauważyć, „że układ endokannabinoidowy jest zaangażowany w funkcje seksualne kobiet”. Wskazują na to również poprzednie badania, te „wykazały, że zwiększone ilości endogennych kannabinoidów jest związana ze zwiększonym podnieceniem seksualnym”.

„Ponieważ wielu pacjentów używa konopi indyjskich w celu zmniejszenia lęku, możliwe jest, że zmniejszenie lęku związanego z spotkaniem seksualnym może poprawić doznania i prowadzić do poprawy satysfakcji, orgazmu i pożądania. Podobnie THC może zmienić postrzeganie czasu, co może przedłużyć uczucie przyjemności seksualnej ”. – Ocena Stowarzyszenia Konopi Indyjskich na temat funkcji seksualnych kobiet z indeksem funkcji seksualnych kobiet.

„Assessment of the Association of Cannabis on Female Sexual Function With the Female Sexual Function Index” https://www.smoa.jsexmed.org/article/S2050-1161(20)30086-6/fulltext

podziel się wpisem:

kategorie wpisów

facebook

social media

umów konsultację

Aby poznać szczegóły naszej oferty umów się na konsultację z naszym specjalistą!