li-jia-L7KHB115W6w-unsplash

Luksemburg zalegalizuje konopie?

Podczas gdy w Luksemburgu mieszka tylko około 600 000 osób, pełnoprawna legalizacja rekreacyjna może mieć znaczący wpływ na kraje sąsiednie.

Luksemburski rząd jest na etapie rozważań nad projektem legalizacji rekreacyjnej marihuany, przy użyciu ściśle kontrolowanego rynku, który oferowałby przedsiębiorcom określoną liczbę licencji na produkcję i sprzedaż detaliczną konopi.

Pierwszy europejski kraj oferujący legalną komercyjną produkcję rekreacyjnej marihuany może wywołać dyskusję w całym regionie. Luksemburg graniczy z Belgią, Francją i Niemcami.

Luksemburskie Radio 100.7, które miało dostęp do pierwotnej koncepcji przepisów Ministerstwa Zdrowia, podaje kilka ważnych regulacji jakie mają zostać wprowadzone.

  • Spożycie nie będzie dozwolone w miejscach publicznych lub tam, gdzie obowiązują zakazy palenia. Sklepy detaliczne będą otwarte od południa do 20:00.
  • Dorośli w wieku 18 lat lub starsi będą mogli kupić 30 gramów konopi miesięcznie, pod warunkiem, że będą zarejestrowani w Luksemburgu przez co najmniej sześć miesięcy. Pozwoliłoby to uniknąć turystyki konopnej i złagodzić opór krajów sąsiednich.
  • Reklama, sprzedaż i dostawa przez Internet byłyby zabronione. Zakazane byłoby również zużycie na miejscu w sklepie detalicznym lub w jego pobliżu.
  • Jedynie dwóch producentów krajowych uzyskałoby licencję, a hodowla domowa byłaby zabroniona. Byłby jeden zakład produkcyjny dla dwóch producentów, podobnie jak Urugwaj – pierwszy kraj na świecie, który zalegalizował komercyjną rekreacyjną produkcję marihuany – kiedy uruchomił swój rynek dla dorosłych. Urugwaj ma obecnie pięciu licencjobiorców, wszyscy w tej samej lokalizacji.
  • Czternaście prywatnych punktów sprzedaży detalicznej byłoby odpowiedzialnych za sprzedaż i nie mogłoby być zlokalizowanych w pobliżu szkół. Sprzedawcy detaliczni musieliby zapłacić za pierwszą licencję, a część ich dochodów trafiłaby do skarbu państwa. Podatki i opłaty byłyby wykorzystywane do prac prewencyjnych.
  • Produkty nie będą miały limitu THC, ale podatki mogą być zaprojektowane tak, aby zniechęcać klientów do produktów o wysokiej zawartości THC.
  • Rząd ustaliłby ceny detaliczne „nie za drogie i nie tanie”.

Zdaniem stacji radiowej, akceptacja nowych przepisów prawnych może niestety spotkać się z niechęcią ze strony banków. Mimo działania zgodnie z prawem, producenci konopi mogą mieć problem ze współpracą z instytucjami finansowymi tak jak miało to miejsce w Urugwaju podczas wprowadzania zmian prawnych dotyczących konopi.

“Luksemburg stanie się pierwszym krajem w UE, który faktycznie zalegalizuje konopie indyjskie, ponieważ Czechy, Portugalia lub Holandia albo je tolerują, albo dekryminalizują. Ta wiadomość to silny sygnał do innych krajów w UE. Pierwsze lody przełamane. “ – powiedział analityk polityczny Bill Wirtz.

Tak długo, jak konopie indyjskie pozostają nielegalne na szczeblu federalnym w Stanach Zjednoczonych, banki w innych krajach mogą wahać się przyjmować klientów, jeśli oznaczałoby to utratę dostępu do amerykańskiego sektora finansowego. Tymczasem inne kraje europejskie, takie jak Holandia i Szwajcaria, przeprowadzają ograniczone eksperymenty legalizacyjne. Niemcy wciąż mają przed sobą długą drogę, zanim legalna sprzedaż rekreacyjnej marihuany stanie się rzeczywistością, lecz obecna sytuacja polityczna wydaje się być sprzyjająca .

Źródło: “Luxembourg’s government reportedly weighs plan to legalize recreational marijuanahttps://mjbizdaily.com/luxembourgs-government-reportedly-weighs-plan-to-legalize-recreational-marijuana/

podziel się wpisem:

umów konsultację

Aby poznać szczegóły naszej oferty umów się na konsultację z naszym specjalistą!