james-giddins-ufnZ3kJwgSo-unsplash

Liberalni Demokraci obiecują legalizację

Legalna sprzedaż marihuany osobom pełnoletnim – to jeden z punktów w obietnicach wyborczych partii Liberalnych Demokratów w Wielkiej Brytanii.

Liderka partii Jo Swinson za jeden z głównych celów stawia sobie stworzenie w pełni regulowanego rynku konopnego. Partii zależy, by zlikwidować „prohibicjonistyczne podejście do używania narkotyków”, tym samym tworząc rynek konopny który w prognozach mógłby przynieść państwu rocznie 1,5 miliarda funtów w podatkach od sprzedaży. Pieniądze te, liderka partii przeznaczyłaby na walkę z przestępczością. Model działania który zastosowano m.in. w Kanadzie pokazuje, że konopie powinno się sprzedawać jedynie w licencjonowanych placówkach gdzie nieustannie kontroluje się ich jakość. Partia proponuję, by sprzedaż była możliwa w określonych ramach zawartości THC dla osób dorosłych które ukończyły 18 r.ż.

Kryminalizujemy zdecydowanie zbyt wielu młodych ludzi, co staje dla nich furtką do innych przestępstw. Zamiast tego możemy uregulować rynek konopi indyjskich, możemy z tego zwiększyć dochody z podatków i możemy ustanowić przepisy dotyczące bezpieczeństwa i mocy konopi dostępnych na rynku. Następnie możemy stworzyć znacznie bezpieczniejsze środowisko. Jest to coś, co na co są już dowody. Miało to już miejsce w innych krajach legalizujących marihuanę, w których zaobserwowano spadek wskaźnika przestępczości i rzeczywiście te kraje były w stanie poprawić ochronę zdrowia ludzi” – mówiła Jo Swinson.

Liderka Liberalnych Demokratów, walcząc z argumentami opozycyjnych partii wyjaśniła, że demonizacja marihuany nie wpływa na zmniejszenie jej spożycia przez konsumentów. „Sam fakt, że jest nielegalna, nie powstrzymuje ludzi przed tym. Ankiety są bardzo jasne, że jest to bardzo, bardzo często stosowana używka, a kryminalizacja ludzi za coś, czego wielu ludzi w społeczeństwie nie uważa za coś strasznego, wydaje się nie mieć sensu”.

podziel się wpisem:

umów konsultację

Aby poznać szczegóły naszej oferty umów się na konsultację z naszym specjalistą!