6346-obocefq7lkqaxkk0pqe65cajzq1xbmh0i5j6ljq4uc

Legalizacja konopi ma pozytywny wpływ na przyrost naturalny

Marihuana pozytywnie wpływa na wiele sfer życia, w tym między innymi na tę najbardziej dla nas intymną. Wzrost popędu seksualnego oraz satysfakcji płynących z tej aktywności pod wpływem konopi niejednokrotnie zostały udowodnione w badaniach. Tym razem grono naukowców postanowiło sprawdzić czy marihuana może mieć wpływ na prokreację.

Naukowcy z Uniwersytetu Connecticut oraz Uniwersytetu Georgii przeprowadzili badania które miały rozwiać wątpliwości czy faktycznie marihuana może wpływać na wzrost dzietności w Stanach Zjednoczonych.

Aby ustalić jaki wpływ mają konopie na życie erotyczne mieszkańców USA, badani urodzeni w latach 1997-2011 otrzymali do wypełnienia ankiety zawierające „szczegółowe pytania dotyczące aktywności seksualnej i zażywania substancji” w ostatnim miesiącu.

Współczynnik określający „Prawdopodobieństwo uprawiania seksu raz lub więcej w ciągu ostatniego miesiąca” i „wzrost częstotliwości uprawiania seksu rozpoczynający się bezpośrednio po zmianie prawa” wzrósł średnio o 4,3%. W artykule „Sex, marijuana and baby booms” autorzy opisują ponad dwuprocentowy wzrost narodzin dzieci (ok. 684 więcej urodzeń na kwartał) wśród kobiet w wieku rozrodczym który jest konsekwencją legalizacji marihuany do celów medycznych. Tym samym spada zainteresowanie środkami antykoncepcyjnymi. Zdaniem naukowców badani dzięki marihuanie „mogą zmienić stosunek do ryzyka seksualnego, sprawiając, że użytkownicy są mniej zaniepokojeni konsekwencjami stosunku płciowego bez zabezpieczenia, co prowadzi do ograniczenia stosowania środków antykoncepcyjnych”.

„Wyniki te dowodzą, że używanie marihuany ma znaczący, niezamierzony i pozytywny wpływ na przyrost naturalny. […]Nasze ustalenia dotyczące urodzeń sugerują, że czynniki behawioralne mogą przeciwdziałać zmianom fizjologicznym związanym z używaniem marihuany, które mają tendencję do zmniejszania płodności ” – napisali autorzy w artykule opublikowanym w Journal of Health Economics.

„Sex, marijuana and baby booms” https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0167629619301882

podziel się wpisem:

kategorie wpisów

facebook

social media

umów konsultację

Aby poznać szczegóły naszej oferty umów się na konsultację z naszym specjalistą!