jorge-aguilar-vZ9TqSm9ZsQ-unsplash

Legalizacja konopi indyjskich dla dorosłych w Meksyku już w tym roku

Dwa lata po tym, jak Sąd Najwyższy w kraju orzekł, że zakaz konopi indyjskich jest niezgodny z konstytucją, Meksyk jest wreszcie na dobrej drodze, aby stać się trzecim krajem, który w pełni zalegalizuje marihuanę.

Na konferencji prasowej prezydent Andrés Manuel López Obrador przyznał, że prawodawcy będą pracować nad przyjęciem ustawy o legalizacji marihuany po ponownym zebraniu się w przyszłym miesiącu. López Obrador powiedział, że ustawodawcy „będą decydować swobodnie, słuchając opinii wszystkich stron.[…] Odbyły się już konsultacje i jeśli mają zdecydować w tej sprawie, to znaczy, że będzie reforma prawa” – informuje Marijuana Moment.

31 października 2018 roku Sąd Najwyższy Meksyku orzekł, że zakaz konopi narusza konstytucyjne prawo obywateli do „swobodnego rozwoju osobowości”. W orzeczeniu sąd wyznaczył ustawodawcom roczny termin na wydanie ustawy legalizacyjnej. Ze względu na brak porozumienia po stronie ustawodawcy, termin ten został przedłużony o kolejny rok. Ostatecznie ustawa o legalizacji znalazła się w porządku obrad następnej sesji ustawodawczej w kraju, która rozpocznie się 1 września. Tym razem prezydent López Obrador uważa, że ​​ustawodawcy będą mogli dotrzymać ostatecznego terminu 15 grudnia i wskazał, że podpisze ustawę, gdy dotrze ona do jego biurka.

Aktualny projekt ustawy pozwoliłby dorosłym w wieku 18 lat lub starszym na posiadanie do 28 gramów marihuany do użytku osobistego, a posiadanie do 200 gramów również zostałoby zdekryminalizowane. Każdy obywatel mógłby wyhodować do 20 roślin, wyjątkiem był by pacjenci leczący się konopiami – Ci mogliby hodować większą ilość. Ustawa obejmuje również 12% podatek od sprzedaży detalicznej. Meksykanie mogliby konsumować marihuanę w przestrzeni publicznej z wykluczeniem stref „wolnych od dymu”.

Ustawodawcy mają również nadzieję na dodanie przepisów, które zapewnią lokalnym rolnikom szansę na udział w rynku, zamiast pozwolić, aby był on zdominowany przez zamożne zagraniczne firmy konopne.

„Mexican President Says the Country Will Finally Legalize Adult-Use Weed in 2020” https://merryjane.com/news/mexican-president-says-country-will-legalize-weed-in-2020-but-is-he-for-real-this-time

podziel się wpisem:

umów konsultację

Aby poznać szczegóły naszej oferty umów się na konsultację z naszym specjalistą!