christin-hume-bWf18mAURWA-unsplash

Konopie składnikiem zbilansowanej diety zwierząt

Konopie od wieków cenione są nie tylko w medycynie czy życiu codziennym ludzi, ale okazują się również bardzo wartościowymi roślinami dla zwierząt. Włączając do codziennej diety zwierząt konopie gwarantujemy im np. wzmocnioną i zdrową sierść, poprawę wzroku, wzmocnienie uzębienia ale i również zastrzyk energii w przypadku naszych psów i kotów. Zauważono również, że konopie mają wpływ na socjalizację zwierząt poprzez uspokojenie ich agresywnych zachowań. Konopie znajdują swoje zastosowanie również w przypadku zwierząt hodowlanych.

Koalicja Hemp Feed w Stanach Zjednoczonych ma zamiar złożyć wniosek do Centrum Administracji Żywności i Leków ds. Medycyny Weterynaryjnej o zatwierdzenie nasion konopi i mączki do stosowania w dietach dla kurczaków. Hunter Buffington, dyrektor programu HFC, wskazał, że proces może potrwać co najmniej 18 miesięcy od złożenia wniosku. W szczególności wniosek ma na celu zatwierdzenie konopi jako paszy dla brojlerów i kurczaków składających jaja.

„To żmudny proces nadzorowany przez FDA-CVM. Chociaż wyrazili poparcie w szybkim zatwierdzaniu wniosków dotyczących konopi i ich produktów ubocznych, proces jest nadal powolny. Na przykład, kiedy naukowiec przedkłada FDA-CVM wstępną propozycję badań w celu wstępnego zatwierdzenia, agencja ma 180 dni na udzielenie odpowiedzi. Jest to błyskawiczna prędkość dla agencji federalnej, ale oznacza, że ​​nawet wstępny projekt badania będzie postępował naprzód w tych ramach czasowych. ” – tłumaczył zagadnienie Buffington w wypowiedzi dla Feed Navigator.

Buffington dodał, że przewiduje się, że globalny rynek żywności konopnej wyprzedzi CBD, a produkcja ziarna konopi i błonnika zaczyna rosnąć w USA po uchwaleniu ustawy o gospodarstwie z 2018 r.

Buffington powiedział w raporcie, że inne kraje zawsze stosowały konopie w paszach dla zwierząt, ale HFC będzie musiała wykazać profile żywieniowe przy użyciu konopi uprawianych w Ameryce i przetworzonych, aby przekonać organy regulacyjne. Ponadto grupa będzie musiała przedłożyć wszelkie opublikowane badania, współpracować z ekspertami ds. Pasz i gatunków w celu opracowania protokołów prób paszowych oraz „określić sugerowany wskaźnik włączenia dla gatunków wraz z zamierzonym zastosowaniem składnika”.

Buffington powiedział, że organizacja współpracuje obecnie z Colorado State University nad badaniem mączki z nasion konopi i paszy z ciasta dla jagniąt i planuje współpracę z Minnesota State University nad badaniem z wykorzystaniem konopi jako paszy dla świń oraz University of North Dakota na próbach z bydłem wołowym.

„US group to seek approval of hemp seed meal for chickens” https://www.feednavigator.com/Article/2020/04/21/US-group-to-seek-approval-of-hemp-seed-meal-for-chickens

podziel się wpisem:

kategorie wpisów

facebook

social media

umów konsultację

Aby poznać szczegóły naszej oferty umów się na konsultację z naszym specjalistą!