Konopie a ich wpływ na pobudzenie seksualne

„Ból głowy”, zmęczenie… to tylko niektóre z szerokiego wachlarza wymówek którymi usprawiedliwiamy przed partnerką/partnerem swoją niedyspozycję w sypialni. Żyjąc w ciągłym biegu oraz nieopuszczającym nas stresie możemy mieć chwile słabości, których oczywiście wolelibyśmy uniknąć. Na libido wpływają również wahania hormonalne, choroby, leki, używki takie jak papierosy czy alkohol lub też niska samoocena.

Statystyki wskazują, że z problemem zaburzeń seksualnych boryka się aż 40% mężczyzn po czterdziestym roku życia, choć i problem ten dotyka również mężczyzn przed trzydziestką. Na rynku istnieje ogrom suplementów oraz leków dla mężczyzn wpływających na poprawę libido, oraz garstka medykamentów wspomagających je dla kobiet. Najistotniejsza oczywiście jest aktywność fizyczna, gdyż to ona dodaje nam energii, poprawia krążenie oraz usprawnia działanie całego organizmu, a wraz z nią równie istotna jest dieta. Ale czy tylko dieta oraz ćwiczenia mogą nam pomóc naturalnie wspomóc nasz organizm?

Lata temu Psychology Today zwróciło uwagę na niezwykle ograniczoną ilość badań dotyczących wpływu marihuany na ludzkie libido. W porównaniu z innymi środkami wpływającymi na ludzkie odczucia np. alkoholem, kokainą, amfetaminą badań tych było niewiele, a grupy testowe w poszczególnych badaniach były bardzo niewielkie co niestety przekładało się na miarodajność tychże obserwacji. Dopiero wyniki badań opublikowanych w ubiegłym roku rzuciły światło na kwestię popędu seksualnego w trakcie zażywania konopi indyjskich, a wszystkie z nich mówią jasno – marihuana ma pozytywny wpływ na popęd, jak i na doznania odczuwalne w trakcie stosunku. Pierwsze z badań przeprowadzone w St. Louis University w Missouri zostało przeprowadzone wśród setek dorosłych kobiet za pośrednictwem ankiet w czasie trwania ich kontroli ginekologicznych. Badania wykazały, że wśród kobiet które zażywały konopie bezpośrednio przed stosunkiem: 65% przeżyło znacznie mocniejsze doznania, 3% z nich odczuwało negatywny wpływ, 23% nie zauważyło różnicy, a 9% wstrzymało się od wyrażenia opinii. Naukowcy ze Stanford University wyodrębnili informację z raportu National Survey of Family Growth dotyczące grupy 28 176 kobiet oraz 22 943 mężczyzn w średnim wieku i odkryli, że częstotliwość stosunków odbywanych przez mężczyzn zażywających konopie jest o 22% większa niż w przypadku osób które tego nie robiły. W tym samym kontekście analiza materiałów dotyczących kobiet wykazała, że różnica ta wynosi aż 34%.

podziel się wpisem:

kategorie wpisów

facebook

social media

umów konsultację

Aby poznać szczegóły naszej oferty umów się na konsultację z naszym specjalistą!