Preparing and rolling marijuana cannabis joint. Drugs narcotic concept. Close up

Kolorado wprowadza łagodniejsze kary za posiadanie marihuany

Gubernator stanu Kolorado Jared Polis podpisał ustawę o reformie narkotyków, która przeklasyfikuje prawie wszystkie zarzuty posiadania narkotyków od przestępstwa do wykroczenia. Jared Polis, podpisał ustawę HB19-1263, która sprawia, że ​​posiadanie czterech gramów lub mniej jakiejkolwiek substancji z wykazu I do IV z substancji kontrolowanych stanowi wykroczenie narkotykowe.

Ustawa wprowadza również nowe wytyczne dotyczące marihuany: posiadanie ponad 6 uncji kwiatów lub 3 uncji koncentratu należy klasyfikować jako wykroczenie narkotykowe na poziomie 1. Posiadanie 3 uncji lub mniej koncentratów jest wykroczeniem przeciw narkotykom na poziomie 2. Drobne wykroczenie o wartości nie większej niż 2 uncje marihuany nie doprowadzi jednak do aresztowania – dawniej posiadanie tych kwot byłoby przestępstwem klasy 4.

Osoby skazane za wykroczenia na poziomie 1 mogą zostać skazane na 180 dni więzienia w hrabstwie lub 2 lata w zwieszeniu. Skazani za wykroczenia na poziomie 2 otrzymają 120 dni więzienia lub rok w zawieszeniu. W obu przypadkach naruszenie warunków zawieszenia może doprowadzić do odbycia kary w więzieniu hrabstwa. Zdania te ogólnie zmniejszają drakońskie klasyfikacje i wyroki za naruszenia narkotykowe, które wcześniej obowiązywały.

Projekt ustawy podkreśla także społeczny program grantów na używanie substancji psychoaktywnych i usługi w zakresie zdrowia psychicznego, który zapewni dotacje powiatom w celu budowania strategii, takich jak usługi leczenia zdrowia psychicznego, programy przekierowań i usługi używania substancji w celu zmniejszenia liczby osób przebywających w więzieniach hrabstw. Powiaty mogą kwalifikować się do tych dotacji, jeśli opracują te programy we współpracy z organizacjami społecznymi, organami ścigania i agencjami zdrowia publicznego. Wydzielono ponad 123 139 USD z funduszu ogólnego na programy sądowe i kuratorskie.

Oprócz tych pozytywnych wyników Wspólny Komitet Budżetowy opublikował raport, w którym twierdził, że oszczędności wynikające z uchwalenia tego projektu mogą wynieść od 8,6 miliona do 13,7 miliona dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat, czytamy w Denver Post.

podziel się wpisem:

kategorie wpisów

facebook

social media

umów konsultację

Aby poznać szczegóły naszej oferty umów się na konsultację z naszym specjalistą!