matthew-sichkaruk-TjrhGEgyqlQ-unsplash

Kannabinoidy pozyskiwane w procesie fermentacji trafią na rynek

Lygos Inc. – dostawca zrównoważonych, specjalistycznych składników przeznaczonych do produktów konsumenckich, nutraceutycznych i farmaceutycznych na bazie kannabinoidów ogłosił w komunikacie prasowym w ubiegłym tygodniu, że sfinalizował nowatorski proces tworzenia kannabinoidów. Proces ten umożliwi produkcję na skalę przemysłową „dowolnego interesującego produktu na bazie kannabinoidów” w bezpieczny i opłacalny sposób – czytamy w komunikacie firmy.

Zaangażowanie firmy w produkcję kanabinoidów pojawiło się wraz z zakupem przez nią firmy zajmującej się biologią syntetyczną, specjalizującej się w produktach z zawartością kannabinoidów.

„Nie mogliśmy być bardziej zadowoleni z szybkości, z jaką zespoły Librede i Lygos zintegrowały wysiłki i technologie pomimo globalnej pandemii i przestojów” – powiedział Eric Steen, dyrektor generalny Lygos.

„Te szybkie postępy przyspieszyły nasz harmonogram nawiązywania partnerstw i dostarczania na rynek nowych produktów zawierających kannabinoidy. Dostarczając wysokiej jakości czyste i zrównoważone kannabinoidy w ilościach handlowych i konkurencyjnych cenach, jesteśmy przygotowani do szybkiego wejścia na szybko rozwijające się segmenty rynku konsumenckiego z produktami marki Lygos lub pod wspólną marką, wykorzystując wiedzę i zasięg naszych strategicznych partnerów ”. – dr Eric Steen, prezes Lygos

W 2019 roku biologowie syntetyczni z University of California w Berkeley z powodzeniem wyekstrahowali kannabinoidy z drożdży piwnych. Te ekstrakcje kannabinoidów obejmowały THC, CBD i inne, które nie występują naturalnie w roślinie konopi.

„Biotech Firm: Fermentation-Based Cannabinoid Production Ready for Industrial Scale” https://www.ganjapreneur.com/lygos-announces-fermentation-based-process-of-creating-cannabinoids/

podziel się wpisem:

kategorie wpisów

facebook

social media

umów konsultację

Aby poznać szczegóły naszej oferty umów się na konsultację z naszym specjalistą!