izrael

Izrael o krok od legalizacji

Izraelski Ministerialny Komitet Legislacji podjął decyzję o przedłożeniu dwóch odrębnych ustaw, które zalegalizowałyby rekreacyjną konsumpcję marihuany, gwarantując im wsparcie koalicji w Knesecie.

Ustawy przedstawione zostały przez Likud MK Sharren Haskel oraz Blue and White MK Ram Shefa. Sharren Haskel powiedziała, że ​​walczyła o tę ustawę od pięciu lat.

„Wielu chorych i innych użytkowników konopi wkrótce będzie mogło łatwiej oddychać. Izrael wkrótce dołączy do krajów liberalnych, takich jak Holandia i Kanada. To duży krok w kierunku pełnej legalizacji” – powiedziała Ram Shefa.

Ustawie nie jest przychylny m.in. były minister zdrowia, Yaacov Litzman (United Torah Judaism) który głosował przeciwko nim.

„Marihuana jest niebezpiecznym narkotykiem, a jeśli ludzie jej potrzebują, mogą ją zdobyć na receptę” – powiedział Litzman w jednej ze swych wypowiedzi.

Ustawy mówią, że przestępstwem nie byłoby posiadanie do 50 gramów lub do 2 roślin konopi indyjskich w prywatnym miejscu do osobistego użytku. Skazani w przeszłości za używanie konopi indyjskich, będą mogli poprosić o  unieważnienie wyroków. Stale nielegalne pozostałoby zażywanie konopi w miejscu publicznym, a posiadaczom większej ilości konopi niż jest to zapisane w ustawie, groziły by bardzo wysokie kary pieniężne.

Konopie byłyby dostępne prawnie dla Izraelczyków od 21 roku życia, z wyjątkiem osób pracujących na „stanowiskach bezpieczeństwa”. Ustawodawcy chcą również opracowania specjalnego programu edukacyjnego, który za zadanie miałby uczyć młodych ludzi rozsądnego i odpowiedzialnego korzystania z dobrodziejstw konopi.

“Cannabis legalization bills pass key hurdle” https://www.jpost.com/breaking-news/knesset-committee-approves-decriminalization-of-cannabis-632253

podziel się wpisem:

kategorie wpisów

facebook

social media

umów konsultację

Aby poznać szczegóły naszej oferty umów się na konsultację z naszym specjalistą!