timothy-dykes-5zp3Qg45Kq8-unsplash

Innowacyjne połączenie konopi z grzybami

Cannabotech, Izraelska firma działająca na rynku konopnym, rozpoczęła badania nad połączeniem konopi oraz grzybów w celach medycznych. Zdaniem przeciwników marihuany, połączenie wydaje się jeszcze bardziej kontrowersyjne, niż stosowanie samych konopi w celach leczniczych. Tymczasem firma stawia na naturalne metody leczenia, poszukując alternatywy dla znanych nam terapii farmakologicznych oraz szukając rozwiązania tam gdzie farmakologia nie działa.

Cannabotech obecnie jest na etapie testów nad zastosowaniem różnych mieszanek stworzonych z grzybów i ziół leczniczych, w tym konopi. Do tej pory udało się opracować pięć różnych mieszanek o szczególnie dobranym składzie, które przeznaczone są do leczenia raka okrężnicy, bezpłodności, stłuszczenia wątroby, stanów zapalnych oraz chorób serca i naczyń krwionośnych. Wszystkie z nich czekają na badania kliniczne.

„Wierzymy, że sekretem działania roślin są kannabinoidy. Jeśli zmienisz stosunki między nimi i zwiększysz ich stężenie w produkcie końcowym, możesz osiągnąć bardzo wysoką skuteczność medyczną i unikalne związki do leczenia różnych chorób. ” – powiedział współzałożyciel Cannabotech, Elchanan Shaked w wywiadzie dla Globe. Założyciele wierzą, że dzięki wykorzystaniu nauki stworzą idealne dla ludzkiego organizmu proporcje kannabinoidów, ich zdaniem te występujące w roślinach są niewystarczające. Idąc o krok dalej, niż wszystkie inne firmy działające w branży, Cannabotech włącza do mieszanki grzyby. Wrośniak różnobarwny, to grzyby uważane za lecznicze, które mówi się ze pomagają zwalczać raka. „Penicylina pochodzi z grzybów, podobnie jak chemioterapia” – wyjaśnił Shaked. „Korzyści z grzybów są przedmiotem badań od tysięcy lat. Prof. Solomon Wasser badał grzyby na Uniwersytecie w Hajfie od dziesięcioleci. Ma ogromne biblioteki zawierające składniki grzybów i informacje, które zbierał przez lata na temat leczenia za pomocą ich i ich interakcji z innymi składnikami ”.

Jak dotąd wydaje się, że Cannabotech chce trzymać się grzybów niepsychodelicznych ze względu na mieszanki konopi, ale coraz więcej badań dowodzi, że psilocybina może być tak samo skutecznym lekiem, jak medyczna marihuana. Ostatnie badania wykazują, że psilocybina może pomóc pacjentom przezwyciężyć oporną na leczenie depresję, alkoholizm lub lęk. Naukowcy obecnie badają, w jaki sposób te psychodeliczne grzyby mogą leczyć anoreksję, a nawet wyprowadzać pacjentów ze śpiączki. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków prowadzi aktualnie badania kliniczne, które mogą doprowadzić do legalizacji psychoterapii wspomaganej psilocybiną w ciągu najbliższych kilku lat.

podziel się wpisem:

kategorie wpisów

facebook

social media

umów konsultację

Aby poznać szczegóły naszej oferty umów się na konsultację z naszym specjalistą!