lance-asper-G9fpJ0OozaI-unsplash

Floryda: po legalizacji konopi sprzedano ok. 22 000 funtów suszu w czasie sześciu miesięcy

Wyborcy z Florydy zalegalizowali medyczną marihuanę za pomocą karty do głosowania w 2016 r. Jednak zanim program mógł wejść w życie, stanowi ustawodawcy zmienili projekt ustawy, aby zakazać sprzedawcom handlu wszelkimi produktami, które mogłyby być palone. Nastąpiła wieloletnia bitwa prawna którą w 2018 r. zakończył Sędzia Sądu Okręgowego gdy orzekł, że zakaz ten był niezgodny z konstytucją. W końcu w marcu ubiegłego roku ustawodawcy uchwalili nowe prawo, które oficjalnie uchyliło ten zakaz, a sklepy zaczęły sprzedawać marihuanę w ciągu kilku dni.

Od kiedy sprzedaż konopi stała się legalna, popyt na nie stale rośnie z każdym miesiącem. W lipcu ubiegłego roku, kiedy Departament Zdrowia na Florydzie zaczął raportować cotygodniowe sprzedaże konopi do palenia, stanowe przychodnie sprzedały nieco ponad 1700 funtów suszu. Sprzedaż wzrosła do 3778 funtów we września i rosła dalej aż do 5,452 funtów w grudniu. Do grudnia sprzedaż wynosiła średnio około 180 funtów dziennie.

Średnio urzędnicy branży szacują, że licencjonowane przychodnie na Florydzie sprzedają teraz co tydzień marihuanę medyczną o wartości od 3,5 miliona do 5 milionów dolarów.

W ciągu zaledwie sześciu miesięcy w aptekach na Florydzie sprzedano ponad trzy razy więcej suszu, niż w całym Ohio w branży marihuany medycznej sprzedanej w całym 2019 r. Różnica ta prawdopodobnie wynika z siły branży marihuany medycznej w Sunshine State, która ma obecnie ponad 300 000 pacjentów (1,4 procent populacji państwa) i 212 przychodni (jeden na 1415 pacjentów).

Między marcem a wrześniem 2019 r. państwowe przychodnie zamówiły aż 57 ton suszu!

Faktem jest, że około 128 000 pacjentów kupiło 22 000 funtów suszu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy – to prawie 6 funtów na osobę – co z pewnością wskazuje, że rynek marihuany medycznej na Florydzie kwitnie.

podziel się wpisem:

kategorie wpisów

facebook

social media

umów konsultację

Aby poznać szczegóły naszej oferty umów się na konsultację z naszym specjalistą!