add-weed-tFkScFEdh7c-unsplash

Czy terpeny zastąpią opioidy?

UCLA Cannabis Research Initiative otrzymało grant w wysokości 3,9 miliona dolarów na badanie dotyczące terpenów zawartych w konopiach indyjskich oraz ich zastosowaniu w ograniczeniu stosowania opioidów w leczeniu bólu.

National Institutes of Health National Center for Complementary and Integrative Health przyznał dotację w wysokości 3,9 miliona dolarów na University of California, Los Angeles Cannabis Research Initiative, aby zbadać, czy terpeny mogą zmniejszyć ilość leków opioidowych potrzebnych do złagodzenia bólu.

Finansowanie pozwoli Zivie Cooper, dyrektorowi badawczemu UCLA Cannabis Research Initiative, zbadać efekt synergii lub to, jak terpeny i THC oddziałują na siebie wzajemnie. Naukowcy zbadają mircen i kariofilen, które będą podawane zarówno z THC, jak i bez THC, „aby sprawdzić, czy same pomagają zmniejszyć ból i czy wzmacniają działanie przeciwbólowe THC, jednocześnie zmniejszając jego właściwości odurzające”, powiedział rzecznik uniwersytetu w komunikacie prasowym. Terpeny będą również badane osobno, aby sprawdzić, w jakim stopniu same zmniejszają ból.

Cooper, która jest również profesorem nadzwyczajnym psychiatrii i nauk biologicznych w David Geffen School of Medicine na UCLA, powiedziała, że chemikalia specyficzne dla rośliny marihuany „mogą być skutecznymi opcjami” w ograniczaniu bólu „przy minimalnych skutkach ubocznych”, ale „desperacko potrzebne są kontrolowane badania w celu analizy tego obszaru badań. ”

„Przewlekły ból jest znaczącym obciążeniem dla zdrowia publicznego i istnieje niewiele skutecznych metod leczenia, które nie mają działań niepożądanych ograniczających stosowanie”. – przedstawiła Cooper w oświadczeniu

W zeszłym roku Cooper, która jest pierwszym dyrektorem ds. Badań Cannabis Research Initiative, otrzymała grant w wysokości 3,5 miliona dolarów od NIH, aby zbadać, w jaki sposób środki przeciwbólowe i negatywne skutki marihuany i kannabinoidów wpływają inaczej na mężczyzn i kobiety.

Agencja przyznała także w zeszłym roku dziewięć federalnych grantów uniwersyteckich o łącznej wartości 3 mln USD na badanie „potencjalnych właściwości przeciwbólowych i mechanizmów działania różnych związków w konopiach indyjskich, w tym zarówno drobnych kannabinoidów, jak i terpenów”. W 2017 roku NIH przyznał grant badawczy w wysokości 3,8 mln USD nowojorskiemu Albert Einstein College of Medicine i Montefiore Health System na długoterminowe badanie mające na celu sprawdzenie, czy medyczne leczenie marihuaną może pomóc w zmniejszeniu używania opioidów u osób dorosłych z przewlekłym bólem.

Źródło: „Researcher receives $3.9 million grant to study how cannabis chemicals can help with pain” https://www.newswise.com/articles/researcher-receives-3-9-million-grant-to-study-how-cannabis-chemicals-can-help-with-pain

podziel się wpisem:

kategorie wpisów

facebook

social media

umów konsultację

Aby poznać szczegóły naszej oferty umów się na konsultację z naszym specjalistą!