ava-sol-O-PApHhSDIU-unsplash

Cotton vagina

Marihuana to roślina która wpływa pozytywnie na wiele sfer naszego życia. Od właściwości przeciwbólowych, aż po antydepresyjne wspomaga nasz organizm w wielu chorobach oraz działa profilaktycznie walcząc ze schorzeniami które na nas czyhają. Niestety zdarza się, że po zapaleniu marihuany odczuwamy np. suchość w ustach. Lecz nie tylko tam dokuczać nam może brak odpowiedniego nawilżenia. Dlaczego się tak dzieje?

Nie jest niczym nowym stwierdzenie, że marihuana wpływa na popęd seksualny oraz doznania płynące z seksu. Jeśli kiedykolwiek uprawiałeś seks po marihuanie, wiesz, że może to być niezwykłe doświadczenie. Jest niemal nieziemski, ponieważ sprawia, że ​​się niezwykle odprężasz i intensyfikuje doznania. Jednak pomimo wszystkich plusów, ma to jednak jedną wadę. Jednym z efektów ubocznych marihuany jest „Cotton vagina”. Wiele kobiet będących pod wpływem dobrodziejstw konopi skarży się na suchość w pochwie która według Urban Dictionary nazywana jest cotton vagina tzn. bawełnianą waginą.

Jedne z pierwszych badań które uwidoczniły problem suchości pochwy występujący po marihuanie przeprowadzone były w 2009 roku w Australii. Przebadano ponad 8650 osób oraz zauważono pewną korelację między używaniem konopi indyjskich, a nawilżeniem pochwy. Problem jest na tyle powszechny, że nadano mu nazwę bawełnianej waginy. Kobiety borykające się z nim pomocy szukają na forach internetowych, ponieważ stale brakuje rzetelnych badań które przeanalizowały by występowanie tego problemu.

Nadzieją dla wszystkich miłośniczek konopi jest Dr. Julie Holland która jako jedna z małej garstki naukowców poświęca swe badania sferze seksualnej oraz jej korelacji z konopiami. Zdaniem dr. Holland marihuana wysusza błony śluzowe w tym te znajdujące się w pochwie. Ponadto, dr. Holland uważa, że odpowiedzialne za ten efekt jest THC, a więc bogate w ten kannabinoid konopie bardziej będą wysuszały błony śluzowe, niż te z wysoką zawartością CBD. Należy oczywiście pamiętać o tym, że nie tylko konopie mogą być odpowiedzialne za suchość pochwy. Efekt taki mogą dawać nam również tabletki oraz plastry antykoncepcyjne które mocno ingerują w naszą gospodarkę hormonalną.

„Bawełniana pochwa jest dokładnie tym samym efektem, co suchość w ustach. To wysychanie błon śluzowych. Nie wszystkie szczepy powodują suchość w ustach, ale jeśli odczuwasz ten efekt w jamie ustnej, to również na dole będziesz mieć problemy z nawilżeniem. Generalnie rzeczą, która sprawia, że ​​kobiety wysychają, jest pigułka antykoncepcyjna, ponieważ jej działanie blokuje wydzielanie się naturalnego śluzu, jaki produkuje matka natura.” – mówi Dr Julie Holland.

Każda z nas, indywidualnie powinna podejść do problemu. Dla kobiet które preferują palenie konopi przed stosunkiem oraz dotyczy je problem bawełnianej waginy, dr Holland zaleca używania lubrykantów. W pełni naturalnym jest olej kokosowy. Jest niedrogi i skuteczny, a w dodatku idealnie nadaje się również dla osób nadwrażliwych na inne, powszechnie dostępne lubrykanty.

podziel się wpisem:

kategorie wpisów

facebook

social media

umów konsultację

Aby poznać szczegóły naszej oferty umów się na konsultację z naszym specjalistą!