markos-mant-rWIXLj4eCr8-unsplash (2)

Boomersi czy millenialsi – które pokolenie używa więcej konopi?

Ankieta przeprowadzona przez Verilife pokazuje, że boomersi – czyli pokolenie urodzone w latach 1946-1964, palą dwa razy więcej medycznej marihuany niż millenialsi, a więc pokolenie obecnych 20- i 30-latków. Jeśli jednak chodzi o konsumowanie marihuany dla przyjemności, millenialsi korzystają z nich dwa razy częściej. Ankietę przeprowadzono na grupie 1000 samodzielnie zidentyfikowanych konsumentów konopi indyjskich w okresie od 29 maja do 5 czerwca 2020 r. Średni wiek respondentów z grupy Boomer wynosił 59 lat, z podziałem według płci na 61 procent mężczyzn i 39 procent kobiet. Wśród uczestników pokolenia Millenialsów średni wiek wynosił 31 lat, przy czym 51 procent to mężczyźni i 46 procent kobiety.

Wyniki ankiety przedstawiają następujące dane:

Boomers

• 50% używa konopi indyjskich głównie jako lekarstwa

• 28% używa konopi tylko do rekreacji

• 22% używa ich do radzenia sobie z bólem i rekreacji

Milenialsi

• 22% używa konopi indyjskich głównie jako lekarstwa

• 49% używa konopi tylko do rekreacji

• 29% używa go do radzenia sobie z bólem i rekreacji

Wyniki sondaży wydają się mieć sens. Sugerują, że marihuana jest uważana głównie za lekarstwo dla starszych ludzi, podczas gdy u młodych chodzi głównie o poczucie szczęścia i relaks.  

Badanie dostarczyło również innych interesujących danych. Palenie jest preferowaną metodą spożycia w obu grupach, w przypadku boomersów stanowią 50%, a millenialsów – 39% wśród metod konsumpcji. Liczby pozostały prawie takie same dla produktów spożywczych, waporyzacji, nalewek.

W czasie panującej obecnie pandemii boomersi zadeklarowali wzrost konsumpcji o 44 procent w porównaniu do 36 procent w przypadku millenialsów. Obie grupy wykazały podobne poglądy w kwestii marihuany i otaczającego ją piętna kulturowego, odpowiadając na pytanie twierdząco aż w 57 procentach. W dużej mierze zgodzili się również, że marihuana ma nieodłączne korzyści zdrowotne, przy czym osoby z pokolenia wyżu demograficznego zgadzają się na 89 procent, a millenialsi na 92 ​​procent.

Większość z każdej grupy stwierdziła również, że zdecydowałaby się na używanie marihuany medycznej zamiast leków przeciwbólowych wydawanych na receptę – osoby z pokolenia na pokolenie wyżu demograficznego wyniosły 61 procent, a pokolenie millenialsów 68 procent.

Ankietę przeprowadzono na grupie 1000 samodzielnie zidentyfikowanych konsumentów konopi indyjskich w okresie od 29 maja do 5 czerwca 2020 r. Średni wiek respondentów z grupy Boomer wynosił 59 lat, z podziałem według płci na 61 procent mężczyzn i 39 procent kobiet. Wśród uczestników pokolenia Millenialsów średni wiek wynosił 31 lat, przy czym 51 procent to mężczyźni i 46 procent kobiety.

„Marijuana & the Differences Between Millennials vs. Baby Boomers” https://www.verilife.com/blog/millennials-vs-boomers#

podziel się wpisem:

kategorie wpisów

facebook

social media

umów konsultację

Aby poznać szczegóły naszej oferty umów się na konsultację z naszym specjalistą!