robert-baker-XL4r5kwqdFI-unsplash

Bermudy zalegalizują marihuanę?

Bermudy to kolejne terytorium które pragnie zalegalizowania marihuany dla dorosłych. Podążając za obecnym trendem w rejonie Karaibów, Bermudy postanowiły, że stworzą legalny, regulowany rynek marihuany, konsumowanej w celach rekreacyjnych.

Bermudy o legalizacji konsumpcji marihuany przez dorosłych myślały już w 2018 roku, gdy zalegalizowały marihuanę do zastosowania medycznego. W ubiegłym roku społeczeństwo wezwało rząd do rozszerzenia zakresu programu medycznej marihuany o pełną legalizację konopi na użytek dorosłych obywateli. W październiku pojawiła się informacja, że Bermudy będą pracowały nad stworzeniem legalnego rynku konopi indyjskich, a ogłosił te dobrą nowinę premier David Burt. Reformy w rejonie Karaibów rozpoczęły się w 2018 roku, gdy The Caribbean Community (CARICOM), organizacja składająca się z 19 krajów wyspiarskich zaleciła krajom członkowskim weryfikacje obowiązujących przepisów dotyczących konopi.

W ubiegłym tygodniu prokurator generalny Bermudów i minister ds. Prawnych, senator Kathy Lynn Simmons, oficjalnie opublikowała wideo przedstawiające krajowy plan legalizacji sprzedaży marihuany dla osób dorosłych. Wideo zostało opublikowane online, by opinia publiczna mogła dokładnie zgłębić szczegóły projektu ustawy, który zakłada, że dorośli w wieku 21 lat i starsi mogą kupować i posiadać do siedmiu gramów marihuany. Zgodnie z projektem, powstać ma organ doradczy ds. Marihuany, którego zadaniem będzie regulowanie legalnych przedsiębiorstw zajmujących się konopiami oraz wydawanie licencji na ich działalność.

Projekt ustawy obejmuje również reformy sprawiedliwości społecznej wraz z legalizacją. Rząd zamierza utrzymać niskie opłaty licencyjne, aby dać szansę „niedocenionym i zmarginalizowanym społecznościom”. Dzięki nowemu projektowi, mieszkańcy skazani za posiadanie do siedmiu gram marihuany mogą uzyskać wyczyszczenie tych wyroków z rejestrów karnych. Ustawa umożliwiłaby również byłym przestępcom karanym za posiadanie marihuany udział w legalnym przemyśle konopnym.

„Zaskakujące dla niektórych są postawy społeczne, które zmieniły się szybko dzięki globalnym reformom legislacyjnym oraz w uznaniu, że potrzebne jest otwarcie ścieżek dla nowych możliwości i działalności gospodarczej”- powiedział Prokurator Generalny Simmons w wideo.

Społeczeństwo ma możliwość się wypowiedzieć na temat nowej ustawy do 3 lipca. Strona rządowa skupia się głównie na siedmiu szczegółowych pytaniach na temat ustawy. Głos społeczeństwa ma pomóc w ulepszeniu projektu, dlatego obywatele mogą wypowiedzieć się na temat systemy licencjonowania, kosztów uzyskania licencji, kar ponoszonych za naruszanie przepisów oraz wiele innych niepokojących sfer.

podziel się wpisem:

kategorie wpisów

facebook

social media

umów konsultację

Aby poznać szczegóły naszej oferty umów się na konsultację z naszym specjalistą!