online-marketing-hIgeoQjS_iE-unsplash (1)

Bangkok otwiera pierwszą klinikę leczącą konopiami!

Kraje Azji Południowo-Wschodniej słyną ze swoich surowych przepisów anty-konopnych – karzą handlarzy konopiami karami dożywotniego więzienia, a nawet karą śmierci. Ale rok temu Tajlandia zdecydowała się przełamać ten trend, legalizując medyczną marihuanę. Miejmy nadzieję, że zapoczątkuje to nową erę reformy dotyczących marihuany w regionie.

Po dziesięcioleciach skrajnego zakazu, pierwsza klinika medyczna w Azji Południowo-Wschodniej oferuje leczenie konopiami. Klinika znajduje się w szpitalu Phra Nangklao w Nonthaburi w Bangkoku i jest nadzorowana przez Ministerstwo Zdrowia Publicznego kraju. Wszyscy zatrudnieni w niej specjaliści przeszli szczegółowe szkolenie dotyczące zastosowania i leczenia konopiami. Szpital Phra Nangklao leczy obecnie około 890 pacjentów, którzy znajdują się w końcowym stadium raka, po przebytym udarze i chorujący na stwardnienie zanikowe boczne (ALS). Nowa klinika marihuany w szpitalu będzie leczyć pacjentów cierpiących na 9 określonych dolegliwości w tym ALS, udar, chorobę wieńcową, nudności związane z chemioterapią, osłabienie mięśni, drętwienie mięśni i bezsenność.

Tajlandzcy ustawodawcy głosowali za legalizacją olejków konopnych o niskiej zawartości THC w grudniu zeszłego roku. W przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, gdzie wdrażanie programów marihuany medycznej zajmuje zwykle wiele lat, wdrożenie tajlandzkiego programu marihuany medycznej zajęło miesiące. Do sierpnia tego roku urzędnicy Ministerstwa ds. Zdrowia rozprowadzili 10 000 butelek ekstraktów olejków z konopi indyjskich do szpitali, gdzie lekarze używają ich już do leczenia tysięcy pacjentów cierpiących na przewlekły ból, drgawki, chorobę Parkinsona i inne. W następnym miesiącu kraj usunął wyciągi z konopi o niskiej zawartości THC z listy zakazanych substancji odurzających. Również we wrześniu naukowcy z Maejo University w Chiang Mai opracowali zupełnie nową odmianę konopi stworzoną specjalnie dla tego programu medycznego w tym kraju. Ta nowa odmiana, Issara 01 – która pochodzi od tajlandzkiego słowa „wolność” – jest pierwszą legalną odmianą doniczkową, jaką kiedykolwiek opracowano w Azji.

Dr Praphon Tangsrikiattikul, doradca Ministra Zdrowia Publicznego, powiedział, że urzędnicy ds. Zdrowia pracują obecnie nad dalszym rozszerzaniem raczkującego w kraju programu marihuany medycznej.

Photo by Online Marketing on Unsplash

podziel się wpisem:

umów konsultację

Aby poznać szczegóły naszej oferty umów się na konsultację z naszym specjalistą!