esteban-lopez-p-RUwTO1o7o-unsplash

Albania zalegalizuje medyczne zastosowanie konopi?

Premier Albanii Edi Rama ogłosił w tym tygodniu zamiary legalizacji, regulacji uprawy i sprzedaży medycznej marihuany. Regulacje prawne mogą potencjalnie ograniczyć to, co uważane jest za jedno z najbardziej rozbudowanych (i nielegalnych) miejsc produkcji konopi w Europie.

Na konferencji prasowej w tym tygodniu Rama twierdził również, że czarnorynkowy przemysł konopi indyjskich w Albanii już spada. Według Reutersa premier Rama powiedział, że ustawa o legalizacji MMJ ma szybko przejść tradycyjnymi kanałami parlamentarnymi.

„Nielegalna uprawa jest całkowicie pod kontrolą. […] To trzeci lub czwarty rok konsolidacji. Planujemy uchwalić ustawę na tej sesji parlamentu.” powiedział premier podczas internetowej konferencji prasowej.

Albański region Lazarat, przez lata uważany był za zagłębie społeczności zajmującej się uprawą konopi które trafiały do nielegalnej sprzedaży. Zmiany nastąpiły w 2014 roku. Albania wystąpiła przeciw nielegalnym plantacjom i zorganizowała operację wojskową na ogromną skalę, która za zadanie postawiła sobie ograniczenie nielegalnych hodowli. Skutkiem tego, był podział plantacji na mniejsze tereny i rozproszenie tych terenów po całym kraju. Obecnie Albania ma zamiar dołączyć do globalnego pościgu za „zielonym złotem”

Premier nie przedstawił jeszcze szczegółów legalizacji. Nie jest więc wiadome czy kraj pójdzie w ślady USA i wprowadzi model obejmujący przychodnie i opiekę medyczną z wykorzystaniem konopi, czy też skoncentruje się na międzynarodowym eksporcie i biorąc pod uwagę potrzeby społeczeństwa ureguluje lokalne przepisy dotyczące konsumpcji.

„Albania, once haven of illicit cannabis, set to legalise crop for medical use” https://www.reuters.com/article/us-albania-cannabis-medical/albania-once-haven-of-illicit-cannabis-set-to-legalise-crop-for-medical-use-idUSKBN22O2XR

podziel się wpisem:

kategorie wpisów

facebook

social media

umów konsultację

Aby poznać szczegóły naszej oferty umów się na konsultację z naszym specjalistą!